| Alexitator a întrebat:

Uitaţi problema mea:
1. Am o placă de bază care suportă procesoare cu placă video încorporate.
2. Am un procesor AMD Vision A6-3500 with Radeon HD Graphics.
3. Ştiu că procesrul acesta are şi placa video integrată.
Problema:
Nu ştiu cum să conectez monitorul la computer(nu găsesc vreun port). Acum folosesc o placă video mai veche, şi am conectat cablul VGA la monitor şi la portul de la placa video.
Întrebarea:
Cum conectez monitorul la calculator ca să pot să folosesc placa video de la procesor?

10 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Ce placa de baza ai? Denumirea si modelul.

| K0sti a răspuns:

Nu vad de ce ai vrea sa folosesti o placa video integrata care e mai slaba decat una dedicata! In plus iti mai ia si din memorie!

| Alexitator explică (pentru K0sti):

E cam slabă placa asta video. După câte am văzut pe internet, este o placă bună(cea integrată).

| TnT123 a răspuns:

Acel cablu care conectezi monitorul la unitate

| ovdiuc a răspuns:

Cu un cablu hdmi

| Salontanul a răspuns (pentru Alexitator):

Placa ta are iesire HDMI si conectand monitorul acolo poti folosi numai partea grafica a procesorului. Daca folosesti, insa, o placa video dedicata (separata), performanta, aceasta va fi ajutata de cea incorporata in procesor.

| 60Prof a răspuns:

Probabil ca nu ai port VGA si ai port DVI. Iar in acest caz iti trebuie un adaptor VGA- DVI. Specifica modelul si numele placii de baza.

| 60Prof a răspuns:

Din cate vad are un HDMI... Poti sa cumperi un cablu adaptor, de la HDMI la VGA. Uite aici unu : http://www.pcgarage.ro/detalii-produs/827157/
Bafta

| Radu_Seth_1989 a răspuns:

Detalii la placa de baza, pentru un raspuns concret si sigur