| RollColl a întrebat:

Am conectat monitorul la placa video, dar vreau sa mai pun inca un monitor la placa de baza, sa folosesc si placa video dedicata si cea integrata, dar nu reusesc, stie cineva ce setari trebuie sa schimb in BIOS? PC ACER PREDATOR G3-605

4 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Ceea c e vrei tu să faci este imposibil.Ai de ales.Ori placa video dedicată ori cea integrată. Dacă vrei dual monitor ai nevoie de o placă video ce suportă dual monitor.

| alexboss2020 a răspuns:

Dar setarile respective se fac din windows nu din bios! Ai la display si selectezi de acolo!

| alii98 a răspuns:

De ce la placa de baza? il poti conecta tot la aceeasi placa video, nu stiu cum dar merge, uita-te pe Youtube cum sa faci dual monitor setup

| Butters a răspuns:

Salut, din câte știu eu, nu poți face așa ceva. Odată ce primești semnal de la placa video dedicată, cea integrată nu mai transmite. Ce poți face este să te conectezi la cea dedicată prin mai multe mufe.

De exemplu dacă ai un HDMI și un VGA te poți lega la astea două, dacă ai aceleași ieșiri și la monitoare. Sau prin DVI...