| RăzvanSTO a întrebat:

Vreau sa-mi recomandati o carcasa de pe pc garage pentru urmatoarele componente, vreau sa-mi spuneti daca aceste sunt bune pentru jocuri, gen sa ma joc majoritatea jocurile pe medu-high si daca sunt compatibile
Procesor: Ryzen 3 2200g 3.5 ghz
Ram: 8 gb dual chanell 28000 mgz patriot viper elite
Placa video gtx 1060 3 gb gainward gddr5 192biti
Sursa Sirtec High power element bronze 2 600W
HD 1tb WD
Placa de baza Asus Prime B350M - E

1 răspuns:
| iwefgOficiall a răspuns:

Daca vrei sa te joci jocuri noi pe mediu high trebuie ryzen 5 1600 sau 1600x.
Si o carcasa ar fi potrivita aceasta pe care ma hotarasem eu cu geam si pozitionare sursa joc cu loc dedicat pentru sursa si cabluri!
https://www.pcgarage.ro/carcase/genesis/irid-300-red/