| SoNevable a întrebat:

Salutare. Acum vreo 20 de minute monitorul meu a luat-o razna. Peste culoarea negru se aplica culoarea rosu si nu numai. Pe unele site-uri peste culoarea alb imi apare roz si tot asa. Nu am idee daca este de la placa video sau de la monitor... Prima oara am dat restart la PC, crezand ca asta va rezolva, dar tot la fel a facut si dupa restart. Apoi am scos cablul de la monitor si l-am bagat la loc, insa problema persista. Aveti idee din ce cauza mi se intampla asta si cum pot sa rezolv problema?
Multumesc anticipat

Răspuns Câştigător
| DeyCj a răspuns:

Dacă placa de bază are placă video on board, scoate placa video dedicată din pc și vezi dacă se vede bine pe monitor. Dacă nu problema e de la monitor. Dacă da problema e de la placa video.Succes

3 răspunsuri:
| TeDrqq a răspuns:

Placa video e de vina, asa am patit si eu, schimba placa!

| Silvianus a răspuns:

Salut, verifica daca sunt bine puse cabluriile de conectivitate.

| SoNevable explică (pentru DeyCj):

Monitorul era de vina. Ty