| bobonel a întrebat:

Am cumparat o baterie externa Power Bank de 20000 de mah.Are 4 leduri care indică nivelul bateriei. Eu am bagat-o la încărcat la ora 13:00 iar cam de 4 ore primele 3 leduri stau aprinse, iar ultimul clipeste.Cat trebuie tinuta la încărcat pentru prima data? Multumesc!

6 răspunsuri:
| NLS a răspuns:

6-7 ore o tin eu, si are 13000.

| gelu1970 a răspuns:

Presupun ca atunci cand cele 4 leduri raman aprinse e incarcata.
daca e de 20000mAh si o incarci via USB are nevoie de ceva timp.

| bobonel explică (pentru gelu1970):

Da..Intr-adevar acum raman 4 leduri aprinse.Din ce am citit intre timp pe manualul de instructiuni, ei zic ca la prima încercare trebuie tinuta 48 de ore la încărcat.

| Alexxxxxandraxxx a răspuns:

Eu am una de 50.000 mAh si o incarc o zi jumatate(depinde si de incarcator)

| gelu1970 a răspuns (pentru bobonel):

Vezi de treaba. daca e incarcata poti sa o desconectezi. e bina sa ii respecti ciclurile de incarcare-descarcare.

| darrio2007 a răspuns:

Cand se sting toate cele 4 led-uri este incarcata complet.