| ManolacheLaura a întrebat:

Am mai multe filme în diferite rezoluții. Aș vrea să știu cum pot schimba rezoluțiile fișierelor video. De exemplu, dacă am un fișier video în HQ (720x480p) și vreau să îl transform în 4K (4096x2160p). Cum fac? Trebuie vreun program sau convertor ceva?

Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

Wondershare Video Converter Ultimate

4 răspunsuri:
| Illuminati2016 a răspuns:

Ai mai pus intrebarea asta, bagamias gura ta nu il converti pentru ca este ca si cum ai converti jn mp3 128kbps intr-un flac, wav

| elcosmin a răspuns:

Din cate stiu, poti sa convertesti un videoclip din rezolutie mai mare intr-una mai mica, dar invers nu. Poti downloada fisiere 4K fara a le converti. Bafta!

| ManolacheLaura explică (pentru elcosmin):

Mersi

| LPCTSTR a răspuns:

Imposibil!
De unde iei tu pixeli în plus de o calitate mult mai mare (deci mai multă dată ce trebuie pusă în fișier) pentru a "converti"?