| SynapseNinja a întrebat:

Am o întrebare. Eu am Windows 10 Pro (descărcat de pe site-ul oficial Microsoft și activat la zi). La mine am Windows Defender activat, iar la „Protecție antivirus și împotriva amenințărilor" îmi scrie că este gestionată de organizație. Cum fac că să activez și această parte a Windows Defender ca laptopul meu să nu fie vulnerabil? Mersi mult.

2 răspunsuri:
| SantalPorcocale a răspuns:

Defenderu ii activ by default.
N-ai cum sa il dezactivezi sau sa fie dezactivat numai daca umbli prin registre si schimbi niste valori.
Pe scurt, nu-ti fa griji, ii activ.

| gabicoo a răspuns:

Pune Avast free. E cel mai bun
E singurul antivirus free băgat în seamă de cei de la www.av-test.org