| AlexGamer234 a întrebat:

Salut, am o nelamurire, credeti ca este suficient windows defender si malwarebytes pentru protectie impotriva virusilor?

3 răspunsuri:
| adryang78 a răspuns:

Niciun antivirus nu te protejează complet. Mai ales pe un sistem Windows. Linux este cel mai robust sistem de operare, după părerea mea. Sunt sute de distribuții gratuite, începând cu marile distribuții gen Ubuntu, Fedora, Debian etc. și terminând cu derivate din ele sau fork-uri între ele.

| Dragobeta a răspuns:

Da. Dar malwarebytes sa fie cu licenta ca sa ai protectie in timp real.

| narcis23 a răspuns:

Nu am mai avut nici un alt a antivirus în afara de Windows defender, și nici nu îmi trebuie, poți să te bazezi pe el.