| 28cosmin a întrebat:

Salutare, am și eu o întrebare
Am cumpărat recent un Hard Disk - Extern (HDD) de 1024GB, adică de 1TB de la firma WD Elements și vreau și eu să știu și aici vine și întrebarea mea de ziua de astăzi, dacă există vreun program care pot parola orice HDD Extern? Iar dacă există acest program care poate face acest lucru aș dori un link de unde să îl pot descărca și eu.
Eu utilizez la momentul acesta Windows 10 Pro - Care am făcut Update la Windows 10 Creators.

Cel mai bun răspuns primit din partea utilizatorilor v-or primi fundă! happy.

4 răspunsuri:
| mudokins78 a răspuns:

Truecript!
Mare GRIJĂ cu programul ăsta! Merge bine, dar să ţi minte parola.
Dacă ai uitat parola, hardul e bun de aruncat. Succes

| 28cosmin explică (pentru mudokins78):

Stai liniștit că este exact ca la Android dacă l-ai cryptat cu o parola și ai uitat-o e ca și cum ar trebui aruncat la gunoi...
Dar cu acest program îl pot parola dar și îl de-parola nu?

| mudokins78 a răspuns (pentru 28cosmin):

Normal!