| mario_6601 a întrebat:

Salutare am si eu o problema am cumparat de pe net un stick usb de 2 tb daca tranfer un film sau ceva pe ea imi scrie ca e protejat de scriere ma poate ajuta cineva dau fuda mersi

5 răspunsuri:
| Zaharia_Teodor_1975 a răspuns:

Poate din cauza formatului filmului

| mario_6601 explică (pentru Zaharia_Teodor_1975):

Nu e ca am incercat acum am gasit ceva pe net sa o formatez in alt format decat fat 32 sper sa rezolv

| Violleta2022 a răspuns:

Noile sisteme de protectie a filmelor, ca sa se evite piratarea si multiplicarea lor, nu permite copierea lor.
Deci, nu poti sa transferi nimic atata vreme cat este protejat filmul.

| LinxCont a răspuns:

De stick de 2tb nu am auzit. E cam mare capacitatea. Doar un hard disk extern ar putea avea capacitatea asta. Daca scrie pe el ca e de 2tb sau pe site, trebuie sa fie ceva fals.
Trebuie de vazut ce zice calculatorul, ce capacitate are.
Se poate incerca formatarea cu un manager de partitii cum e http://www.partitionwizard.com/free-partition-manager.html

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Daca scrie 2 Tb este o pacaleala. Nu este un stic normal. Daca are alta dimensiune trebuie formatat in NTFS.