| Rogger14 a întrebat:

Am nevoie de ajutor. In legatura cu un stick. daca vreau sa copii ceva pe el, nu ma lasa si mi spune ca e protejat la scriere. daca ma duc pe alt pc si vreau sa formatez ceva, il formateaza fara nici o problema ba chiar pot pune ce vreau pe el, insa la mine nu vrea sub nici un fel. am incercat si cu un mp4 si mi spune ca e si mp4 protejat la scriere. ce pot face? funda.

Răspuns Câştigător
| jabiilord a răspuns:

Mergi in registri in calea:
HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\

Vezi mai jos in Control daca exista cheia: StorageDevicePolicies si sterge-o.
Pentru alte lucruri interesante despre calculatoare viziteaza si: http://www.tutorialepc.ro

3 răspunsuri:
| valentingb a răspuns:

Schimba Windows-ul, am patit si eu, si instaleaza cu grija driverele pentru USB( dupa instalare dai restart).

| Predator30 a răspuns:

Reinstaleaza-ti usb in pc in care nu iti merge si dupa incearca

| Skynettt a răspuns:

Pai ee de la windows schimba windowsu si o sa mearga