| qVlad12 a întrebat:

Salutare! Am si eu un laptop slab rau de tot cu următoarea configurație:
-Intel celeron n3350 cu socket 1296
- 4gb ram lpddr3
-Un hdd de 500gb
- fără placa video

Stiu ca nu duce mai niciun joc, dar pentru ce ma joc eu e ok. Totusi, as vrea sa ii fac un mic upgrade. As vrea sa ii iau o plăcuță de 8gb ram, deoarece are doar un slot si sa ii schimb procesorul, cu unul care are 4 core-uri. Cu socketul ala am gasit doar
-Intel pentium J4005
-Intel pentium N4000
Singură problemă este că nu găsesc pe nimeni sa vândă unul din procesoarele alea. Aveti idee pe ce site as putea sa gasesc unul din procesoarele alea? Sau pe cineva care stiti ca are. Multumesc.

Răspuns Câştigător
| laurentiu80 a răspuns:

Nu il poti schimba deoarece acest procesor este lipit pe placa de baza.

4 răspunsuri:
| Mirel4412 a răspuns:

Nu am auzit sa schimbi procesorul la laptop

| YoungDemo a răspuns:

SAMP e unul dintre jocurile care o sa te faca sa il joci foarte mult

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nici nu te gandi. Daca vrei sa te joci ia GeForce now

| Zuzu1991 a răspuns:

Ai dat funda unui raspuns foarte gresit
raspunsul corect e ca NU merita, procul nou nu il gasesti decat pe comanda speciala de la producator si te costa mai mult decat face tot laptop-ul
iar dupa aia iti trebuie service cu scula care trebuie ca sa poata sa dezlipeasca procul de pe placa de baza si sa il lipeasca pe ala nou (da, asa cum a fost lipit, tot asa se si dezlipeste, nu ce a spus ala ca daca e lipit adioz) scula care costa 10mii de euro (NOOO SHlT) deci or sa te taxeze ceva, CEVA si aia!

deci raspunsul corect: NU SE MERITA!