| Cristi_3697 a întrebat:

Care este cel mai bun procesor de la Intel pana in 300 lei. Vreau sa imi cumpar pentru jocuri.Din pacate nu am mai mult.
Placa de baza este Asus P5LD2-VM.Am cautat pe internet si am gasit ca suporta procesoarele
Core 2 Extreme
Core 2 Duo
Pentium D
Pentium 4
Celeron D
Si unde as putea sa ma uit ca sa vad socketul placii mele?

2 răspunsuri:
| Zangetsu a răspuns:

Pentru 300 de lei cel mai bun ar fi Core 2 Duo E8400 3.0GHz, nu se mai gaseste nou. pe vremea lui costa 600 de lei dar aici gasesti pe la 250-300 de lei. http://forum.computergames.ro/......-baza.html

| SoXiL a răspuns:

Buna in primul rand probabil a nu ma vei baga in seama pentru ca am doa 11 ani dar sa stii ca sunt foarte priceput la programe, jocuri, chesti pentru pc etc.

Doar la procesoare nu ma pricep prea bine dar l-am intrebat pe un unchi ce procesor sa cer de ziua mea sa fie ieftin si bun:El a vazut pe net(e din Spania)un procesor Intel core 4 dual core 2, 50 ghz doar la 44 euro, Eu cred ca nu ajune la 300 lei daca ai vreo ruda in Spania sa iti cumpere si sa iti trimita si tu sa ii trimiti banii sau sa gasesti in romania.Doar sa vedem daca ti se potrivete procesorul ca eu nu stiu big grin