| Costin30 a întrebat:

Salutare!
Am Tv si Internet de la Telekom si am 3 televizoare in casa.
Exista cumva vreun splitter/receptor/orice pentru a imi extinde tv si la celelalte televizoare? Cu splitter hdmi banuiesc ca va fi doar mirroring dar un tv e in bucatarie si e cam departe pentru a trage cablu hdmi tocmai din salon.Idei?
Multumesc anticipat

Răspuns Câştigător
| Heavenonearth a răspuns:

Îți trebuie splitter de antenă, nu de hdmi, plus cablu de antenă să prelungesti de la splitter la tv.Sunt cu 2-3 iesiri la splittere, să le iei de la magazine specializate de electronică, nu de la colțul blocului "made in china". Ia de calitate.La internet, dacă ai, folosesți router.