| cnpc a întrebat:

Am nevoie de putin ajutor va rog. Am o consola xbox 360 iar cand introduc cablul hdmi in tv(Samsung) imi apare "mod inutilizabil". La celelalte televizoare din casa a mers, deci banuiesc ca e ceva de la setari.dar ce?!

Răspuns Câştigător
| Minks a răspuns:

Televizorul probabil nu suporta rezolutia la care merge xbox-ul. Mai patesc si eu cand folosesc TV-ul (tot Samsung) pe post de monitor la PC. Trebuie sa folosesc rezolutia lui nativa sau mai mica (nu mai mare).

| cnpc explică (pentru Minks):

Iar rezolutia o schimb de la 'picture size'? ca asa am tot schimbat si nu a mers

2 răspunsuri:
| alexs99 a răspuns:

Ai aceasta problema pentru ca televizorul probabil nu suporta rezolutia Xbox-ului, o poti schimba de la picture size.