| Hasas_Paul_1987 a întrebat:

Salutare, am un laptop nou nout Asus, a functionat cam 20 de minute apoi pur si simplu a murit, nu se mai aprinde nici un led, nu se aude nici un zgomot...nu pot sa scot bateria,,, ce sa fac?

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Trimite-l in garantie!

4 răspunsuri:
| DumitruS a răspuns:

E bagat in priza? Daca e nou nout probabil nu e bateria incarcata. Baga incarcatorul si incearca sa-l aprinzi.

| Hasas_Paul_1987 explică (pentru DumitruS):

Ieri l-am deschis prima data pentru 10 minute, are pe el un sistem de operare aiurea. astazi l-am deschis din nou pentru 5 min, apoi i-am inchis ecranul.cand am revenit peste 30 de min era complet mort. am crezut ca s-a descarcat si l-am pus la incarcat, de atunci e acolo si nu misca nimic, nu se aprinde nici un led

| Hasas_Paul_1987 explică (pentru Salontanul):

Pai cred ca asta urmeaza

| cristi202 a răspuns:

Esti sigur ca nu e in "stand-by"? Orice calculator/laptop are optiunea asta, daca nu il folosesti, incepind de la cateva minute pana la cateva ore, depinde de cum e setat, "moare", pentru a salva energia disponibila. E posibil ca laptopul tau sa fie setat la "cam" 20 de minute daca doar l-ai pornit fara sa umbli pe el, atit cit a functionat, sau la timpul dintre momentul in care nu l-ai mai atins si momentul opririi.
Poti vedea daca e asa apasind lung butonul de start.