| xionutz12 a întrebat:

Salutare, am un Samsung A6 2018 si cand il conectez la o boxa bluetooth nu se aude tare cand e la maxim. pe alte telefoane gen al fratelui meu se aude foarte tare dar la mine nu si e volumul de la telefon la maxim mereu. boxa e JRH

Răspuns Câştigător
| dnzzzzzzzzzzzzzzz a răspuns:

Pai. Fiecare telefon are o placa de sunet, unele telefoane aloca mai mult spatiu pentru aceasta placa deci se aude mai tare pe cand telefoanele cu notch si ecran curbat incearca sa reduca cat mai mult, deci placa de sunet mai mica deci se aude mai incet. Nu ai ce face, este o caracteristica a telefonului.

1 răspuns:
| Illuminati2016 a răspuns:

Vezi sa fie volumul din boxa si din telefon mare, nu doar din telefon funda?