| Gabi1336 a întrebat:

am un Samsung a7 2018 si i am spart display ul. am garantie la Orange, s-ar putea sa mi l repare si daca da, sunt ceva costuri?

4 răspunsuri:
| Alexandru_Filip_1998 a răspuns:

Garantia nu acopera display-ul spart de consumator garantia acopera numai baterii deteriorate sau problemele telefonului care nu au fost cauzate de utilizator repararea depinde de firma modelul telefonului etc.

| darrio2007 a răspuns:

Asa ceva nu se repara in garantie.

| hardgsmro a răspuns:

Se repara intr-un service gsm exemplu hardgsm.ro
Cost: 400 lei
Te asteptam.

Bula
| Bula a răspuns:

Din moment ce ai spart sau ai inundat telefonul, iese din garantie si se repara contra cost (inclusiv la reprezentanta fabricii sau alte service-uri autorizate), dupa care continua garantia.
Exceptie de la plata se face doar daca ai asigurare suplimentara platita, cand reparatia se achita de asigurator.