| Maris_Andrei_1994_QpJE a întrebat:

Salutare!
Am un sistem 2.1 Logitech z553
Astea ar fi specificatiile tehnice

40 watts (RMS)
Frequency response: 55 Hz – 17 kHz
Satellites:
2 x 10 watts (RMS) (into 4 ohms, @1kHz, @10% THD)
Subwoofer:
20 watts (RMS) (into 8 ohms, @100Hz, @10% THD)
Connections:
Inputs: Stereo RCA, 3.5 mm primary input, 3.5 mm auxiliary input(on control pod)
Outputs: 3.5 mm headphone jack

Sunt curios daca pot pune mufe 1 X RCA male - 2 x RCA Female la iesiri sa il fac 4.1...

Răspuns Câştigător
| Ironwin a răspuns:

Poti si o sa functioneze, singura problema este (de fapt sunt doua happy ) ca nu o sa auzi ca la un sistem 4.1, adica nu o sa ai efect fata-spate si stanga-dreapta, se va auzi in toate patru la fel doua cate doua. A doua problema este ca nu o sa creasca volumul se va auzi la fel de tare.