| Guest10 a întrebat:

As vrea sa îmi iau un laptop, dar nu mă prea pricep in domeniul asta. Caut ceva până în 3000 lei, să fie imaginea buna, mă gândesc la un Full HD măcar, să ruleze rapid pe net, in word, și să pot să joc eventual un FIFA, fara lag. Sa se miste fain fifa-ul... Măcar fifa14 (de preferat 16).

Practic, sa fie bun la toate. Ce laptopuri îmi recomandați, și de pe ce site-uri găsesc la un preț accesibil?

Răspuns Câştigător
| AlexElektro1987 a răspuns:

Salut. Daca iti poti depasi putin bugetul, iti recomand acest laptop : https://www.cel.ro/......xMzImMA-l/
Poti juca lejer fifa 20 pe acest laptop.

Daca nu, recomand ori acest laptop : https://www.emag.ro/......DDMWY8BBM/
sau acesta :
https://www.flanco.ro/......linux.html
sau acesta :
https://www.flanco.ro/......e-dos.html

Dar, desi este o diferenta mica dintre cele 3 care sunt sub 3000 de lei si acela care este 3100 ( o diferenta de 100-200 de lei ), diferentele de performante in jocuri sunt foarte mari, cum am zis si mai sus, pe acela joci fifa 20 lejer, are si tastatura iluminata. Eu as mai pune inca 100 de lei peste acei 3000 pentru ca este o diferenta mare

| Guest10 explică (pentru AlexElektro1987):

La cel de pe cel.ro, ii pot pune Windows 7? Îl acceptă?

| Guest10 explică (pentru AlexElektro1987):

Și pe acel Dell, ce FIFA as putea juca? Dar sa se miste bine bine, nu sacadat, nu in poze, nu cu încetinitorul... Eventual și un EuroTruck SIM 2 cu grafici pe ultra?

| AlexElektro1987 a răspuns (pentru Guest10):

Merge si pe Dell un fifa 20, dar la rezolutie mică, dar un fifa 18 sau 19 tot merge si o sa functioneze si Euro Truck, nu sunt sigur daca functioneaza pe setari maxime, dar sigur poti sa il joci la rezolutie buna si grafica pe high.
Eu zic ca ii poti pune un Windows 7 pe acel Asus, si cum ti-am zis, pentru 100 de lei in plus, este diferență mare.

| Guest10 explică (pentru AlexElektro1987):

Pe cel de gaming, pot lucra rapid și în pachetul office (Word, PowerPoint, Excell etc)?

| AlexElektro1987 a răspuns (pentru Guest10):

Da, de ce nu? Fara nici o problema, daca suportă un joc de generație nouă, de ce nu ar suporta niste programe destul de simple?

10 răspunsuri:
| Sonia822 a răspuns:

Pe eMAG poti sa aplici filtre, au filtre ok si poti sa-ti alegi ce iti trebuie. Ulterior nu trebuie neaparat sa cumperi de pe eMAG, ci de unde vrei tu. Ei intru la ei pentru filtre de selectie tongue

| Guest10 explică (pentru Sonia822):

Mersi, știu să caut pe eMag laughing faza e că acolo nu am filtre "suporta fifa14", "am nevoie sa fie rapid". Nu mă descurc la specificații, in mare înțeleg, dar ce tine de procesor, placa video etc habar nu am

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Https://m.emag.ro/......0/laptop/c

| anca2020 a răspuns:

Https://bit.ly/2GoCyvn
asta este mai putin de 2500 lei si are si SSD, deci o sa se miste rapid. Plus ca are procesor modern.

| Guest10 explică (pentru anca2020):

Am cochetat cu asta... Ar trebui să-mi ducă cum trebuie fifa16? Sa se miste foarte bine, nu în poze sau sacadat happy