| TheXFactor a întrebat:

Stiti ca vine Black Friday si as vrea sa imi cumpar un laptop, daca nu macar de Craciun, problema este ca eu nu prea ma pricep in domeniul asta... Daca ati putea sa ma ajutati cu niste laptopuri care sa indeplineasca urmatoarele conditii :
- sa pot sa am Windows 7 pe el.
- sa arate cat de cat frumos.
- sa imi ruleze jocuri noi ca Fifa 14, Splinter Cell Blacklist, Asassins's Creed IV ( in curand ) si... Ati inteles voi.

Bineinteles, nu la un pret exagerat, adica sa fie undeva in jur de 1500 - 2000 lei. Multumesc mult, funda! ( scuzati categoria daca nu e cea corecta )

4 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Din ce ai zis tu am inteles ca NU vrei de fapt laptop si NU AI NEVOIE de asa ceva. Motivul e unul foarte simplu - daca vrei jocuri iar bugetul e limitat la DOAR 2000 RON, singura optiune e un desktop. Daca iei laptop si te apuci sa il chinui cu joace, o sa plingi mai tirziu. Nu foarte tirziu, te asigur. Plus ca te costa mult mai mult intretinerea. Ai idee cit e o nenorocita de baterie sau o curatare de praf?

| TheXFactor explică (pentru KodrutZ):

Cum am zis, nu ma pricep. Ce e aia un desktop?

| KodrutZ a răspuns (pentru TheXFactor):

O adunatura de componente in genul asta - http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/720728/
Garantie mai lunga decit la laptop, posibiltati extinse de upgrade in viitor, costuri de intretinere mai mici, performanta mult mai mare in jocuri. Nema mobilitate, desigur.

| dreammeer a răspuns:

În afară de firmele de laptopurile cunscute Acer siAsus ți-aș recomanda Fujitsu.E foarte suuper.Mă împac bine cu el. Arata cam așa :https://www.google.ro/......ps?/search nu depaseste 2000 de lei sau un macbook foarte bun de firma Acer sau Asus. Asta e parerea mea. Succes in alegera laptopului :)