| ThePowerlifter a întrebat:

Ce carti de hacking pentru incepatori recomandati?

Răspuns Câştigător
| Ineys a răspuns:

Sa ajungi "hacker" nu e asa usor, pentru inceput ar trebui sa pui mana sa inveti cateva limbaje de programare : C, C++, Java, etc. "Hackereala" nu e asa usoara precum pare.

3 răspunsuri:
| ThePowerlifter explică (pentru Ineys):

Ma asteptam la mai mult, dar iti multumesc!

| Ineys a răspuns (pentru ThePowerlifter):

Ia algoritmica pentru inceput. Documneteaza-te pe net despre ce e algoritmica, si invata. Asta te ajuta sa gandesti "informatic" adica sa gandesti eficient si concret. Apoi apuca-te si invata cateva limbaje specifice de programare, ca cele enumerate mai sus. Odata ce stii toatea astea, e alegerea ta daca esti de partea buna si faci lucruri productive, sau de partea rea si faci lucruri destructive. Spre exemplu eu stiu putin C++, acum nu ma pot lauda ca sunt mare maestru, nu sunt nici pe departe. Pot face programele folositoare si bine-voitoare spre exemplu, un program cu care sa calculez radacinile unei ecuatii de gradul 2, sau lucruri de genul. Dar pot face spre exemplu. si un keylogger, daca tot vrei sa fi hacker. happy

| Ineys a răspuns (pentru Ineys):

Si BTW, Hacker e cel ce dezvolta si produce programe bune. Cel ce face "prostii" se numeste cracker.