| cosma18 a întrebat:

Salutare,detin un laptop Samsung NP300E5X-A02RO,tocmai ce i-am cumparat un procesor Intel Core i5 2410M 2. 3GHz, din specificatiile placii de baza reiese ca suporta acest procesor http://www.userbenchmark.com/System/Samsung-300E4C300E5C 300E7C/1129,am folosit pasta termica artic silver, am verificat temperatura, variaza in idlle intre 38-45 (fara cooler-pad), insa dupa un interval de timp se inchide pur si simplu,intru inapoi verific temperatura,este aceeasi,ma puteti ajuta cu un sfat ceva? Praful a fost curatat, deci tin sa cred ca nu este problema incalzirii(nici laptopul nu este fierbinte pe spate)

2 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Dupa cum vezi nu-l suporta! Procesorul ala mai are si alte piese pe langa el, care nu sunt gandite (consumul difera) pentru acel procesor! Nu esti singurul care pateste asta...
Cand o sa invatati ca laptopul nu e desktop, sa schimbati piese?

| cosma18 explică:

Daca nu il suporta, nu mergea deloc dar uneori merge si 3 -4 ore, uneori o ora, totusi tin sa cred ca problema este in alta parte