| trecton3 a întrebat:

Salutare, doresc sa-mi iau un telefon nou cu mult ram, o autonomie mare a bateriei care sa suporte up la versiuni noi de Android, iar prima varianta este un UMI E Plus cu 6 gb ram, octa-core 2, 3GHz, 64GB memorie interna si cu autonomia bateriei de 4000 mAh.
Ce parere aveti si ce telefon ati sugera in acelasi buget (+/- ceva)

Răspuns Câştigător
| m1dn1gh7 a răspuns:

Nu iti recomand telefonul acesta, nu imi prezinta incredere firmele gen: UMI, Myria, E-Boda, Xiaomi, ZTE, etc.
In schimb iti recomand: https://www.emag.ro/......DSKJHDBBM/
Uita-te, gandeste-te si astept o parere.

4 răspunsuri:
| octav005 a răspuns:

Dar ce faci cu atatia rami? mai bine iti esi un pc. un pc este mult mai bun.
telefonul este doar sa vorbesti, cateva poze, putin net, email.

| eelena1797 a răspuns:

Eu spun sa nu iti iei telefoane de la firme fantoma, sunt sensibile si cel mai probabil nu vei gasi accesorii la pret ok, piese de schimb etc.

| trecton3 explică (pentru octav005):

Cu cat ai mai multe poze, aplicati consuma mai multi rami.
Vreau sa se miste fluient, usor, rapid intelegi am un tel cu 4 gb ram si mergea greu deja.

| octav005 a răspuns (pentru trecton3):

Pai eu am un s5 cu doar 2 gb de ram si se misca perfect. doar cu cateva aplicatii de baza. doar nu vreau sa il fac avion!