| SynapseNinja a întrebat:

În întrebarea anterioară v-am explicat despre magazinul online, aveți link-ul de la întrebare mai jos:
https://www.tpu.ro/......i-fiscale/
Cineva mi-a zis că își poate găzdui singură pe propriul ei PC. Cum poate face asta, este vreun program ceva? Țin să menționez că respectivul site (magazin online) e dezvoltat în html. Mersi mult.

Răspuns Câştigător
| PainTech a răspuns:

Da, e posibil.
Poti folosi XAMPP pe o masina cu Windows, totusi varianta recomandata ar fi un server pe Linux.
Tine minte ca tot va fi nevoie de DNS si SSL, iar computerul pe care va fi mentinut serverul trebuie sa stea aprins non-stop.

4 răspunsuri:
| SynapseNinja explică (pentru PainTech):

Mersi

| SynapseNinja explică (pentru PainTech):

Am intrat pe site și văd că e disponibil doar pentru PHP și Perl. Merge dacă magazinul online e dezvoltat în HTML?

| PainTech a răspuns (pentru SynapseNinja):

Desigur. Daca nu te descurci cu XAMPP, mai exista un program similar : WAMP server.

| SynapseNinja explică (pentru PainTech):

Mersi mult