| Bichiv_Robert_1992 a întrebat:

Mi-am luat un procesor quad q 9300 dar cand il pun pe placa de baza nu porneste.
Am intrat pe siteul placii de baza si imi spune ca e compatibil...ce ar trebui sa fac?

1 răspuns:
| Doja a răspuns:

Vezi daca nu cumva ai o problema de compatibilitate datorita unui BIOS vechi.

Afla ce versiune de bios ai pe placa de baza, de la ce verisune de bios merge procesorul si fa-i update daca e cazul.

De asemena trebuie sa te asiguri ca procesorul functioneaza, sau ca placa de baza nu e defecta.