| SenzualulPvP a întrebat:

Am aceasta placa de baza
http://www.marketonline.ro/placi-de-baza/placa-de-baza-e cs-p4m900t-m2
Doresc sa achizitionez acest procesor
http://www.itmagia.ro/componente/intel-pentium-dual-core -e5700.html
si nu stiu daca este compatibil cu placa mea de baza. Pe placa spune ca suporta procesoare Intel : Core 2 Quad, Core 2 Duo, Pentium 4, Celeron D. Sunt intr-o dilema daca acestia au omis la scrierea detaliilor placii mele de baza ca este compatibil si procesorul Dual-Core.!
Pe placa mea de baza merge procesorul Dual-Core sau doar 2Quad si Core2 DUo?

2 răspunsuri:
| AtheistForever a răspuns:

Doar astea: Core 2 Quad
Core 2 Duo
Pentium 4
Celeron D
Dual-Core nu cred ca merge... Bafta

| SenzualulPvP explică (pentru AtheistForever):

Daca nu sti nu te mai baga laughing dual core este si pentru procesoarele Intel si pentru procesoarele amd( adica 2 nuclee) Core 2 duo este dual core dar este denumirea specifica pentru procesorul Intel asa ca lasate e vai de tine daca nu sti nu te mai baga