| dororo a întrebat:

Salutare.
Mi se tot aude de la pc un sunet un fel de băzait.
Acesta se aude si daca opresc pcul.
Se aude de undeva de jos.
Am auzit ca ar putea fi coil nose.
Pareri?
Ce pot face?
Mentionez ca pcul are 3 luni si nu e cazul de praf. Asa facea de la inceput

4 răspunsuri:
| Adrian5575 a răspuns:

Poate e ceva in scurt-circuit sau nu face bine contact. Scoate toate cablurile si baga-le la loc, dar sa le impingi bine. La fel si cu cablul de alimentare care intra in priza.

| NLS a răspuns:

Da, poate fi coil noise de la sursa.
Despre ce producător și model e vorba?

PC ul a fost cumpărat pe componente? (chiar dacă a fost asamblat la cererea ta de către magazin. ).

Problema e ca în funcție de condițiile de garanție, coil noise ul nu se considera mereu un defect, și prin urmare, componentele nu se înlocuiesc.
Cel puțin nu la toate magazinele. Consulta garanția, Termeni și condiții, etc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Esti sigur ca nu e de la monitor? Ce firma e sursa

| RAY a răspuns:

Poate hardul nu e pus bine,poate pozitia lui nu e buna, poate capacul a fost pus prost, la mine a fost ventilatorul, scoatea un zgomot asta la laptop, la pc era de la hard