| Florentin01 a întrebat:

Pentru crearea si prelucrarea bannerelor și a pozelor din magazinul meu online imi trebuie un program. Eu m-am gândit la suita Corel Draw sau la suita de editare foto de la Adobe fiindcă mi se par mai complexe. Voi ce ziceți, sunt ok astea? Mulțumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| xerxes1 a răspuns:

Poti sa te gandesti cat vrei, trebuie sa stii sa le folosesti.

11 răspunsuri:
| Ax3LdeV a răspuns:

As vota in favoarea Adobe.

| Ax3LdeV a răspuns:

Dar e la alegerea ta cu ce aplicatie te simti mai bine

| Florentin01 explică (pentru xerxes1):

Da, si asta e adevărat. Însă o să-mi iau un om specializat.

| Florentin01 explică (pentru Ax3LdeV):

Mersi de părere.

Bula
| Bula a răspuns:

GIMP e mama graficii pentru web!
... restul sunt pentru adormit copii.

| Ax3LdeV a răspuns (pentru Bula):

O fi free dar o aplicatie de profesionisti nu este, parerea mea

Bula
| Bula a răspuns (pentru Ax3LdeV):

Asta depinde, cat de "profesionist" este utilizatorul... tongue

Profesionistii folosesc Linux, iar Gimp este unul fin programele de baza pentru grafica web (din acest motiv a fost facut si versiune windows).

Pentru o pagina web, marimea fisierelor grafice trebuie sa fie de marime cat mai mica, optimizata, pentru ca pagina sa se incarce repede.
Majoritatea programelor "iubite" de amatori insa nu au abilitatea de a optimiza poze pentru web.

| Ax3LdeV a răspuns (pentru Bula):

Ce zici tu nu e Linux ci Mac OS. Si pe mac os se poate instala Adobe Suite. si Photoshop are functie optimizare web

Bula
| Bula a răspuns (pentru Ax3LdeV):

Offf...
Atunci trebuie sa ma las de Linux si sa trec la Mac Os si Photoshop? :O
=)

| Ax3LdeV a răspuns (pentru Bula):

Fiecare cu ce ii place. Ce linux folosesti?

Bula
| Bula a răspuns (pentru Ax3LdeV):

Momentan Mint.