| NakaTaka a întrebat:

Salutare.Puteti sa imi spuneti ce parola si ce username trebuie sa pun cand intru pe 192.168.1.1? Inainte era admin si admin dar acum nu mai merge.

7 răspunsuri:
| Casian_Laurentiu_1992 a răspuns:

Simplu suni la romtelecom, te ajuta am patit si eu. Funda?

| Ronnix a răspuns:

Adresa este: 192.168.0.1 Asigura-te ca scrii corect username-ul si parola, iar daca vei continua sa intampini dificultati te sfatuiesc sa dai un reset la router.

| NakaTaka explică (pentru Ronnix):

Nu imi merge adresa, la mine merge cealalta.Am scris username-ul si parola dar spune ca sunt gresite.

| Sharinganul a răspuns:

Eu intru pe 192.168.0.1 si username-ul admin si parola admin...Acestea difera in functie de router...Eu folosesc TP-LINK. Daca folosesti un router poti verifica pe spatele lui aceste date.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca nu mai e admin admin inseamna ca ai schimbat-o si noi nu avem de unde sa stim care e

| NakaTaka explică (pentru suntserios):

Nu am schimbat parola niciodata. Am dat si reset la router.

| vladutcornel a răspuns:

Mai e alt router în rețea?

Poate 192.168.1.1 e adresa altui router, pe care nu l-ai resetat.
Altfel, asigură-te că l-ai resetat corect.