Întrebare recomandată | Cornel_Ichim_1991 a întrebat:

Salutare. Stie careva daca se poate incarca direct contul de paypal,fara sa ai un card bancar sau cont in banca? De exemplu, sa merg la banca X sa depun suma Y si sa imi apara in contul de paypal.

3 răspunsuri:
| Vanqu1sh a răspuns:

Pai in strainatate da, eu de fapt incarc cartela de paypal la orice chiosc sau tabacchi. Ar trebui sa poti si in Romania, dar din pacate nu stiu sa iti spun exact unde...

| Cornel_Ichim_1991 explică (pentru Vanqu1sh):

Da, in strainatate stiu ca se poate. Aveam si eu in Italia un card de la posta italiana, si stiu ca mergea si de la tabacchi. Insa nu stiu cum e in Romania.

| MskDesign a răspuns:

Si eu sunt in Italia.Folosesc paypal-ul de cand sunt aici.Cred ca ar trebui sa mearga daca te duci la orice banca, atat timp cat paypal-ul are cod IBAN.