| Andrew54 a întrebat:

Salutare,sunt nou si am o problema foarte mare cu un laptop Acer Aspire 5742Z,pe desktop tot da scrol singur iar cand dau click imi acceseaza o singura iconita oriunde as da,iar pe browser imi da scrool in jos in continuu, am aceasta problema si cu mouse si cu touch.Multumesc de ajutor, dau funda celui care ma ajuta!

1 răspuns:
| LinxCont a răspuns:

Ar putea fi blocata o tasta "page down" sau "sageata in jos" si da in continuu acea comanda (poate a intrat ceva in mecanism si face in continuu contact ca si cand ar fi permanent apasata).

Se poate incerca apasarea repetata a tastei "page down" (sau sageata in jos, dar mai probabil e page down) pentru a o debloca.
Daca nu merge, atunci trebuie reparata sau schimbata tastatura.