| mrsecret97 a întrebat:

Am achizitionat o cartele 'Cosmote Frog' dar am inteles ca pe telefonul Samsung I5500 nu functioneaza serviciul 'Web'n'walk'. Cine imi poate spune cum sa fac sa devina compatibil?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Singura solutie e sa-ti faci setarile manual.Serviciul webnwalk foloseste un server proxy cu adresa: 010. 252. 001. 062 port 8080
Access point name(apn) wnw/parola wnw.
Il poti folosi si pe pc la adresa proxy 10. 252. 1. 62 port 8080 prin proxifier.
Eu folosesc wnw si e varza, semnalul lasa de dorit, net-ul cade din cauza restrictiilor iar serverele sun suprasolicitate, eu am telefon compatibil cu wnw si tot nu pot sa intru pe net cand vreau eu.
Eu am facut asa cu un Nokia ce nu era compatibil cu wnw: cauti un telefon compatibil cu wnw, bagi sim-ul pe care ai activat serviciul, trimiti sms la 9691 cu textul "Setari"... dupa ce s-a trimis mesajul scoti sim-ul si il bagi in telefonul pe care vei folosi serviciul, dupa 5-10min(sau niciodata) vei primi setarile.bye