| andrei0465 a întrebat:

Am nevoie si eu de un program de filmat minecraft fara lag, vreau sa ma apuc de un canal de gaming. Uitati ce PC am:

Procesor: Intel(R) Core(TM)2 CPU 6400 @ 2. 13GHz 2.13 GHz
Memorie instalata(RAM): 4, 00 GO (2, 94 utilizabile)
Tip de sistem: Sistem de operare pe 64 de biti

Va rog sa ma ajutati, dau Funda!

5 răspunsuri:
| Cliar a răspuns:

Nu ai sanse la canal de gaming cu acel pc, nu poti oferi calitate video la setari decente. Strange bani si achizitioneaza macar un sistem cu fx 6300 + 8gb ram + minim r7 360. Dar ca idee de program de filmat poti incerca obs.

| KillaNoFilla a răspuns (pentru Cliar):

Poate daca face doar cu jocuri low end...

| KillaNoFilla a răspuns (pentru Cliar):

Te sfatuiesc sa folosesti dxtory.Gasesti pe youtube cum sa-l setezi.

| GabrielPaladin a răspuns:

Salut,
din punctul meu de vedere programul: http://filehippo.com/download_apowersoft_free_screen_recorder/ este cel mai bun.
Problema ta este calculatorul foarte slab nu cred ca poti juca ceva decent cu el.
Bafta.

| Cliar a răspuns:

@KillaNoFilla Cine s-ar uita la un bajet care se joaca assassin's creed 1 si far cry 1 in 2016? Btw nici alea nu o sa ii mearga daca filmeaza 1080p 60fps. Dar la acel setup nici nu cred ca are monitor 16:9...