| Serau998 a întrebat:

Am o problema cu PC-ul, si anume, scurt, abia am dat update de bios, si acum dupa aproximativ 15 minute de utilizare, CPU usage-ul, mai ales in jocuri, creste pana la 90-100%, fps-urile scazand drastic. Ar putea fi din cauza update-ului de bios (facut corect, versiunea potrivita)? Mentionez ca am instalat si driverele de pe site-ul producatorului. Sau ar trebui sa reinstalez windows-ul?

4 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Update la bios se face doar in cazuri extreme. Cel mai sănătos e sa nu faci update. Ca l-ai facut...să fii sănătos.

| Serau998 explică (pentru gelu1970):

Am facut update de bios ca sa pot instala windows 10, nu puteam fara, nu pot nici acum, dar nu pot sa dau downgrade cumva?

| cfrtobias a răspuns:

Https://support.microsoft.com/ro-ro/help/12415/windows-10-recovery-options incearca cu asta ori sa stergi fisiere de update ori sa revii la windows vechi de poti

| Serau998 explică (pentru cfrtobias):

Nu ai inteles, am windows 7, am facut update de bios ca sa pot instala windows 10 deoarece imi dadea o eroare, si inca imi da eroarea, am tot windows 7.