| anonim_4396 a întrebat:

Am un procesor i7-7700. Momentan sunt cu cooler stock. vreau sa imi iau altul, dar nu stiu de la ce firma si ce model. Sunt total dezorientat. Imi dati niste sugestii?

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dece altul? pasta sa fie pusa calumea, strici bani "deampulea"

| IancuSilviu a răspuns:

Procesorul tau nu are acces la overclock deci nu vad de ce ai avea nevoie de alt cooler. Daca ai temperaturi mari desi ai verificat pasta termo conductoare iti recomand un noctua dh14-15.

| Adrian926a a răspuns:

Iti recomand unul de 120 mm, sa iti dau un exemplu https://www.emag.ro/......DZ7NNTBBM/
sau ceva asemanator, daca ti se pare prea scump ia-ti unul mai ieftin gen 50 de lei, cu cat e mai mare ventilatorul, cu atat si zgomotul este mai mic, daca iei un cooler cu ventilator mic o sa faca zgomot si o sa te deranjeze foarte rau. bafta