| Cristian12321 a întrebat:

Am un procesor fx 6300 cu un cooler stock. Imi puteti recomanda un program prin care ii pot controla viteza la cooler? Deoarece ma jucam gta 5 iar coolerul nu "se tura" ca la alte jocuri chiar daca era la 69grade C. Momentan nu pot cumpara un cooler bun asa ca pana atunci doresc sa pot controla viteza celui stock.
Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| Jipa95 a răspuns:

Pentru un fx 6300 in gta v fiind si un cpu amd este o temperatura normala si cu un cooler stock, asa ca stai chill in legatura cu temperatura.
Turatiile coolerului le poti schimba din bios.

4 răspunsuri:
| draand28 a răspuns:

Ce turatii si temperaturi are in gta 5 si in "alte jocuri"?

| Cristian12321 explică (pentru draand28):

In idile are 61 grade iar in gta 5 71

| gaby5179 a răspuns:

Nu prea ai ce afce daca incerci sa il ti la o turatie constanta risti sa arzi procesorul... trebuie unul aftermarket!