| TheFallen666 a întrebat:

Buna TPU am o mare dilema! am un procesor amd sempron 3200+ cu cooler si vreau sa stiu daca va merge athlon x2 250 fara coolerul lui din stock? va merge cu al meu? si imi trebuie ceva pasta speciala? nu intentionez sa fac OC! MULTUMESC PENTRU RASPUNSURI DAU FUNDA!

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Intru-cat temperatura la care lucreaza cele doua este foarte apropiata poate merge un cooler la celalalt. Ideea este ca suprafata procesorului sa fie acoperita in totalitate de suprafata radiatorului iar sistemul de prindere sa se potriveasca. Pasta veche trebuie inlaturata si pusa pasta termoconductoare noua si care sa fie intr-un strat subtire dar care sa nu lase sa se vada suprafata procesorului.

| Jipa95 a răspuns:

Nu iti va merge athlon x2 250, deoarece este pe SOCKET AM3, iar cel sempron este pe socket AM2, nu ti se va potrivi!