| MinecraftProfil123456 a întrebat:

Azi tocmai mi-am instalat windows-ul pe laptop x544l si dupa cum vad nu merge internetul nici prin cablu nici prim wireless am incercat sa instalez niste drivere dar pana acum niciunul nu a dat rezultate am incercat sa pun un windows nou si vad ca nu mai pot intra in bios ce pot sa fac cum sa intru in bios si cum sa fac internetul sa functioneze

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Laptopurile Asus din aceea suporta doar Windows 10 intrucat au placi de baza mai noi. Verifica daca ai cumva un cd cu toate driverele de la laptop si instaleaza-le pe cele de acolo.

Răspuns Apreciat de Editori
| dannyel86 a răspuns:

Sfatul meu e sa instalezi un sistem de operare pentru care producatorul ofera drivere oficiale.
Asta inseamna sa instalezi Windows 8.1 sau Windows 10, ambele pe versiuni 64 bit.
Descarci driverele pe un sistem cu internet, le muti pe stick si dupa ce instalezi sistemul de operare, le pui si pe ele in Windows. Apoi configurezi netul, dupa instructiunile date de furnizorul de internet.
https://www.asus.com/gr/Laptops/X455LA/HelpDesk_Download/

1 răspuns: