| T4zu a întrebat:

Am un laptop Lenovo g710 si sistemul de operare windows 8.
Am o problema insa, am instalat toate drivere-le de pe CD-ul original, dar wirelessul nu imi functioneaza, cu toate ca driverul de wireless s-a instalat cu succes.
Ce este ciudat este faptul ca:
-Pe tastatura nu am un buton sau o combinatie de butoane cu care sa il pot activa,
-Nu porneste dupa start-up (adica nici nu apare in bara langa ceas),
-In setari windows 8 > wireless tot ce apare e de la bluetooth,
- Internetul prin cablu functioneaza fara probleme, dar WI-Fi nici nu apare nicarei, da sa mai functioneze.
-Windowsul e 8 ultimate.
Va rog ajutati-ma, cum pot sa activez wirelessul? Ofer funda si sincere felicitari la cel ce ma ajuta si functioneaza. Multumesc mult!

Răspuns Câştigător
| CinevaNou a răspuns:

Incearca sa cauti driverul pe site-ul Lenovo.

1 răspuns:
| JusTPauL a răspuns:

Asa am patit si eu odata pe win7.
Trebuia sa bag alt windows.