| RapJoint a întrebat:

Cum pot afla Username si Parola de la router, pentru ca, cand incerc sa intru pe IPu routerului imi cere si eu nu le stiu, trebuie sa sun la aia de la net?

Răspuns Câştigător
| iChaz a răspuns:

Salut. Vezi ca poate scrie pe spatele routerului. Sau incearca username : admin password : admin. vezi ce model e si cauta in manual sau pe google care e default password. happy

2 răspunsuri:
| zerghe a răspuns:

Parola routerului u ai pus-o daca este al tau...

| IO.oanaa <3 a răspuns:

La ce retea esti? Daca esti la RDS, username-ul si parola sunt cele care ti le-a dat atunci cand ti-ai pus net, alea scrise in casuta aia de la care te conectezi.
Daca nu, contacteaza-i pe cei de la net. In general username-ul si parola trebuie sa le stii, ca sunt puse de tine.