| anonim_4396 a întrebat:

Salutare,TPU! big grin O sa vi se para absurda si idioata ideea, da' vreau sa incerc sa trec de la XP 32bit la Windows 10 32bit! laughing Am asa: procesor AMD Sempron 2400+ 1. 66GHz single-core, 768MB RAM DDR (2 placute, 512 & 256), HDD 153GB, placa video nVidia GeForce4 MX4000 64MB pe AGP x8...si cam astea is de baza!rolling on the floor Ma gandesc cu driverele cum sa fac, Windows 10 ar rula...nu stiu daca sunt compatibile driverele,da' ar fi frumos!laughing Voi ce ziceti,sa incerc? Sau macar Windows 7, da' nici pentru ala nu am drivere, piese din 2002-2004! ^_^

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Iti dau un sfat prietenesc. Daca vrei windows 10 du antichitatea aia la muzeu si ia-ti un laptop mai nou de la 1500RON in sus. Pe dinozaurul ala al tau nu merge nici windows 7 decent(ala cere minim 1 gb de ram), asa ca keep calm xp-ul e foarte bun. FUNDA?

6 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Stai cumintel cu xp-ul ala. Merge W10 mai bine pe configuratii mai slabe, dar nici pe antichitatea aia a ta.

| CannabisFan a răspuns (pentru Jipa95):

Frate,eu as sta!laughing Da' nu pot sa instalez versiuni noi de programe... Google Chrome a sarit de mult de versiunea 40, eu tot pe 33 sunt de exemplu!straight face Si mai multe...

| HeLps a răspuns:

Ai prea putini rami

| Jula_Alex_2002 a răspuns:

Eu ti-as recomanda sa ramai la Windows XP, deoarece cerintele minime ale Windows-urilor 7, 8, 8.1 si 10 sunt:
32 biti->
Procesor de minim 1 ghz pe care il ai
1GB Ram ( tu ai prea putin )
Minim 16 gb ramasi pe disk-ul C
Si macar DirectX 9
Pentru PC-ul tau cel mai bun e Windows XP.

| Jula_Alex_2002 a răspuns:

Sau mai ai o solutie. Sa mai cumperi o placuta de minim 512 mb, astfel incat sa ai macar 1GB ram. Si ai putea sa-ti pui un Windows 7 ( Windows 10 cred ca este prea deposit pentru acel PC al tau )

| ShepzevConspiracy a răspuns:

Daca vrei sa-l cumperi nu iti merge din cauza ramilor. si daca vrei sa-l decarci de pe site-ul official Microsoft iti trebuie W indows 7, 8, 8.1