| Busila_Andrei_1995 a întrebat:

exista vreo cale prin care aș putea pune pozele făcute cu aparatul de fotografiat cu film pe calculator?

Răspuns Câştigător
| LinxCont a răspuns:

Sunt scannere care pot prelua imaginea de pe film (filmul trebuie developat intai)
http://www.f64.ro/reflecta-x8-scaner-film-35mm.html
http://www.f64.ro/reflecta-3-in-1-scanner-pentru-filme-si-fotografii.html
http://www.f64.ro/epson-perfection-v370-scaner-foto.html

deci se cauta un scanner pentru filme.

10 răspunsuri:
| Rommeo a răspuns:

Simplu, cu un cablu de date il conectezi la PC.

| xerxes1 a răspuns:

Daca nu ai multe filme te poti adresa unui studio fotografic sa ti le puna pe suport digital.
Au scannere adevarate.
Daca ai multe atunci iti poti achizitiona un scanner special pentru film de 35mm.

| Busila_Andrei_1995 explică (pentru Rommeo):

Dacă e cameră cu film nu poți -_-

| Busila_Andrei_1995 explică (pentru xerxes1):

Mersi mult

| Busila_Andrei_1995 explică (pentru LinxCont):

Mersi

| KronstadtResurrection a răspuns:

Filmul trebuie prelucrat intr-un studio specializat. Se face scanarea respectiva, apoi se editeaza profesional cu un software care include mai multe aplicatii de specialitate (de ex. Digital ICE4). Deci, se poate, dar nu acasa.

| Rommeo a răspuns (pentru Rommeo):

Scuze ca am dat un raspuns eronat, nefind atent la detaliul cum ca aparatul foto era cu film si nu digital.

| Busila_Andrei_1995 explică (pentru Rommeo):

Nu-i nimic

| Busila_Andrei_1995 explică (pentru Busila_Andrei_1995):

Măi Bula, de ce evaluezi răspunsuri așa anapoda? Ai mai văzut tu vreo cameră cu film care să aibă port usb și nu știu eu?

| Busila_Andrei_1995 explică:

Măi Bula, de ce evaluezi răspunsuri așa anapoda? Ai mai văzut tu camere cu film care să aibă port usb și nu știu eu?