| Ionuţ_Sebastian_2000 a întrebat:

Unde pot vedea ce DDR am pe placa de baza la slotul de la placa video in caz ca voi vrea sa imi cumpar o placa video?

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Slotul la placa video este PCI-E sau AGP dar in multe cazuri este PCI-E.Slotul la memoriile RAM este DDR, DDR2 sau DDR3.Deci pentru placa video este de ajuns sa ai un slot PCI-E x16.

2 răspunsuri:
| Danzell a răspuns:

Nu ai cum sa schimbi memoria de pe placa video. decat ramii de pe PC.
trebuie doar sa verifici sa ai acelasi tip de slot la placa video si la cea de baza.

| Joker11 a răspuns:

In Control Panel-> Security.