| AlexFcd a întrebat:

Bună ziua TPU! am o placă de bază Asus N13219 și vreau să-mi cumpar o placă video pci express Asus en8400.S-ar potrivi pe slotul de la placa de bază? Mulțumesc.
Fundăăă!

2 răspunsuri:
| laurentiu80 a răspuns:

Nu! Deoarece placa ta de baza are slot AGP, si placa video care vrei sa ti-o achizitionezi acum e pe slot PCI-E. Din pacate placi video pe slot AGP nu se mai gasesc de ani buni in magazine, si va trebui sa-ti iei una second de pe siteurile olx sau okazii, sau oricare site de vanzari care vrei tu.

| vidii a răspuns:

Placa ta de baza e AGP, placa video pci-express > intra, cu ciocanul.