| HPNova a întrebat:

Salutari! am descarcat muzica de pe Youtube in telefon cu o aplicatie numita tubemate, si cand se descarca in telefon si dau sa o ascult e cu un pitch asa e mai "ascutita" melodia adica tonurile mai inalte sunt evidentiate si nu stiu cum fac sa nu se mai descarce cu acel pitch...am crezut ca e de la aplicatia de muzica din telefonul meu dar am luat si altele de pe google play dar tot asa se aude, daca ma poate ajuta cineva? ....am descarcat cu un altfel de format nu mp3 pentru ca cica e mai bun ala dar nu stiu ce sa zic, nu am auzit de el. Era m4a/AAC

3 răspunsuri:
| Silviu_Ionescu_1980 a răspuns:

Nu am mai folosit tubemate-ul de ceva timp dar pot sa-ti sugerez sa alegi o optiune optima desi nu mai tin minte daca tubemate-ul are aceasta optiune.De exemplu bit rate-ul trebuie sa fie de 128kbps, eu folosesc la 256kbps dar nu cred ca diferenta e sesizabila incat sa se auda acel pitch.Eu ti-as recomanda sa descarci si cu alt soft si sa vezi daca e din soft-ul de download sau este de vina playerul, verifica si egalizatorul playerului cand il descarci, daca are aceasta optiune.La decarcari de mp3 se ade la fel?

| Apollo007 a răspuns:

Eu descarc de pe diverse site-uri fără nici o aplicatie dar le descarc la cea mai înaltă calitate posibila. Cauți si tu sa descarci la 320 kbps. Se aude mult mai bine. Acum depinde si de melodia de pe YouTube. Nu toate se găsesc la calitate și claritate. Inainte foloseam Adobe audition cu un plugin loudness maximizer sa le duca la cat mai mare volum si claritate posibila. Partea nasoală cu Youtube e ca nu tot ce găsești are si o claritate buna

| Stan24 a răspuns:

Eu iti sugerezi sa descarci muzica de pe saitul https://www.mp3juices.cc/. Valabil pe toate platformele