| nashu40 a întrebat:

Salutari!
Am nevoie disperata de ajutor! Caut driverul pentru imprimanta HP Deskjet 5740 si nu dau de el.
Am intrat pe pagina oficiala HP,acolo,la sectiunea drive instal imi spune ca driverul imi va fi instalat de windows update,am activat windows update,a gasit un driver la optionale de 11, 6 Mb,dau pe el dar pur si simplu nu il instaleaza. Am lasat chiar si cateva ore,fara niciun efect, se invarte cerculetul de incarcare si...nimic. Am nevoie disperata si urgenta de acel driver, va rog sa ma ajutati.
Toate cele bune si multumesc anticipat!

5 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Nu ai mentionat ce sistem de operare ai. Hp ofera asistenta online pe Xp, Vista, Windows7, Windows 8 si 10 pentru modelul tau.

| Bubu_Fkt_2000 a răspuns:

Http://www.softpedia.com/get/System/OS-Enhancements/3DP-Chip.shtml!
descarca programul asta si iti va instala toate drivele necesare!

| AlinelAlecu a răspuns:

Descarca Driver booster 3 de la iobit.Va trebui sa il activezi.Acesta este serialul:
38A24-42DC3-6BF6B-70CB3
Acest program iti instaleaza toate driverele

| nashu40 explică (pentru dannyel86):

Am Windows 7 pe 64

| dannyel86 a răspuns (pentru nashu40):

Windows7 are un serviciu denumit Compatibility Mode, prin care poti rula aplicatii si drivere ce sunt compatibile cu sisteme mai vechi, precum Xp sau Vista etc. Descarca versiunea de driver pentru Xp de pe site-ul Hp, apoi, urmand instructiunile de pe linkul de mai jos, incearca sa faci functionala imprimanta ta. Vezi daca rezolvi in vreun fel.
http://www.dummies.com/......ows-7.html