| Octavian_Daniel_1995 a întrebat:

Salutari, am o problema cu un windowas proaspat instalat(piratat) nu ma pot conecta la internet in nicu un fel, pot doar prin usb, dar prin wifi si cablul special de la router nici nu le depisteaza (am instalat driverele de internet)

Răspuns Câştigător
| AlexandruMMM a răspuns:

Problema nu vine de la calculator, ci de la Windows.
Windowsul pe care l-ai piratat ar putea fi incomplet sau o simplă imitație.
Chiar daca ai gasi o solutie la probema cu internetul ar aparea alte probleme pe parcurs (inclusiv lag).

Mai exista 2 variante:
-Continui cu pirateria doar de pe site-uri absolut sigure.
-Cumperi Windows-ul.

La astfel de probleme e clar ca e vorba de o piraterie de amatori, astfel puteai chiar sa-ti virusezi calculatorul.

Nu-ti recomand sa piratezi alt Windows. Ar putea fi mai rau.

2 răspunsuri:
| KillaNoFilla a răspuns:

Asigurate ca ai driverul lan, wifi bun.
Le downloadezi prin usb de pe situl producatorului, laptopului.

| RecKinul a răspuns:

Mai icearca si cu un alt Windows. Sigur ai instalat driverele care trebuie pentru sistemul tau?