| anonim_4396 a întrebat:

as vrea sa stiu daca ma pot conecta la internet prin wifi sau ceva de genul deoarece nu am la laptop unde sa bag cablul ethernet(cablul ala galben din router) am win 7

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca in dreapta jos, in bara iti apare liniute ca de semnal, asemanatoare ca cele de la telefon, atunci ai wifi, iti apare pe x, inseamna ca trebuie sa te conectezi la o retea, ori la tine daca ai router wifi, ori la vecini/rude daca iti dau parola, maximul de frecventa care o poate receptiona un laptop fara antena speciala este 60-80m.

| Ironwin a răspuns:

Routerul tau are wifi (daca are a fost setata o retea de wifi?)? La laptop ai wifi? Daca da si da, in dreapta jos ai o icoana ca la telefon cu o scarita de semnal, faci click si alegi numele retelei tale dupa care introduci parola si dai conect.

| AdrianXD05 a răspuns:

Salut, nu cred ca exista laptop fara slot de cablu ethernet, cauta la search wireless, trebuie sa alegi numele id-ului si sa bagi parola din spatele modemului.

| anonim_4396 explică (pentru AdrianXD05):

Ai ramane surprins ce exista si ce nu pe lumea asta!