| amo7 a întrebat:

Salutari! Am windows 7 si nu imi permite reinstalarea windows-ului. De fiecare data cand incerc imi apare mesajul " reboot and select proper boot device or insert boot media in selected boot device and press a key " Mentionez ca selectez bine cum sa satez din bios pentru reinstalare. L-am reinstalat de multe ori, iar acum imi spune acest mesaj. Mentionez ca mi-am schimbat placa de baza. Sa fie de la asta oare? Multumesc!

2 răspunsuri:
| nutepriveste21 a răspuns:

Placa noua are un alt bioss asa ca revezi setarile.Asigurate ca dvd -ul cu windows este in regula si ca ai conectat corect dvd-romul la noua placa de baza.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ai bagat bine cabllurile la hard disk.De acolo e eroarea.